Orchitech se podílel na vítězném projektu

Praha, 27. září 2011 – Orchitech Solutions, s.r.o., poskytovatel komplexních služeb v oblasti vývoje software a informačních systémů, se podílel na vývoji systému pro oblast identity a access managementu, který si v první polovině tohoto roku odnesl speciální cenu v kategorii „Integrated Identity & Access Management" na European Identity Conference.

Systém správy uživatelských identit a jejich oprávnění, k jehož realizaci notnou měrou přispěl i Orchitech, si odnesl Speciální cenu v kategorii „Integrated Identity & Access Management". Jako systémový integrátor vedla náročný projekt společnost Siemens IT Solutions and Services a koncovým zákazníkem byl telekomunikační gigant Telefónica Czech Republic. Orchitech byl pak jedním ze dvou dodavatelů a klíčovým partnerem při implementaci důležitých částí projektu. European Identity Conference, jedno z nejvýznamnějších mezinárodních setkání týkající se správy identit, ocenila především rozsah, komplexnost a efektivní funkcionalitu vítězného řešení. Systém totiž spravuje kolem 18 000 uživatelských identit a integruje více než 400 aplikací se zdrojovým personálním systémem HR SAP.

"Před implementací řešení pro společnost Telefónica Czech Republic již měl Orchitech řadu zkušeností s identity managementem. Tento projekt však pro nás byl výzvou z hlediska jeho rozsahu a komplexnosti," říká Martin Čížek, ředitel společnosti Orchitech Solutions, a pokračuje: „Ocenění projektu na významné zahraniční konferenci pro nás ale bylo jasným signálem, že jsme svou roli zvládli na výbornou."

„Spolupráce s konzultanty a vývojáři ze společnosti Orchitech pro nás byla od začátku samozřejmostí vzhledem k dlouhodobě úspěšné kooperaci na předchozích projektech v oblasti bezpečnosti informačních systémů, řízení uživatelských identit a jejich oprávnění," hodnotí spolupráci s Orchitechem Miroslav Skokan, vedoucí projektu ze společnosti Siemens IT Solutions and Services, a dodává: „U projektového týmu Orchitechu si vždy cením profesionality, odborného přístupu a v neposlední řadě také velice konkurenceschopného finančního modelu ve vztahu k poskytovaným službám, jejich kvalitě a době dodávky. Služby Orchitechu proto využíváme a plánujeme využít i v našich dalších projektech a aktivitách."