JasperSoft Business Intelligence

Pod označením Business Intelligence (BI) se skrývají zejména pokročilé analytické a reportingové nástroje, které společnostem umožňují vytěžit maximum relevantních informací z jejich datových zdrojů. Relevantní a včasné informace jsou totiž klíčovým předpokladem efektivního řízení organizace.

Komu jsou řešení pro Business Intelligence určená?

BI řešení jsou určená všem, kteří pro své rozhodování potřebují relevantní a včasné informace založené na komplexních analýzách často různorodých dat. Takové informace uvítají jak vrcholoví manažeři, tak analytici a další pracovníci napříč celou organizací.

K čemu jsou řešení pro Business Intelligence vhodná?

Business Intelligence se zabývá především zpracováním a analýzou historických dat. Jejich smysluplné výstupy se pak v podobě reportů dostávají k řídícím pracovníkům.

Moderní BI nástroje se však věnují i modelováním budoucnosti, tedy tzv. prediktivní analýzou. Manažeři a analytici na všech úrovních společnosti tak dostávají další trumfy pro řízení a rozvoj firem a organizací.

Naše zkušenosti s řešeními pro Business Intelligence

Řešení pro BI společnosti Orchitech Solutions stojí na základech open-sourcového produktu JasperSoft. Ten představuje komplexní balík BI nástrojů, který se svou kvalitou zcela vyrovná špičkám v oblasti BI, ale za zlomek jejich ceny. A proto je Jaspersoft jedním ze světově nejrozšířenějších podnikových BI řešení.

JasperSoft, kvalitní a přitom dostupná alternativa.

Nikoho asi tedy nepřekvapí, že se na trhu kromě tradičních velkých hráčů objevují i další společnosti nabízející cenově dostupnější, ale přesto vysoce kvalitní alternativní nástroje. Dominantním produktem v této kategorii je open-source platforma společnosti JasperSoft (JasperSoft Business Intelligence Suite).

JasperSoft, plnohodnotná BI platforma

Ačkoli open-source řešení pro BI bývala využívaná především jako doplňující součásti architektury BI, v případě JasperSoftu je tomu jinak. JasperSoft je plnohodnotnou platformou, která pokrývá požadavky i velmi náročných uživatelů. V současnosti se JasperSoft stal de-facto standardem BI pro malé a střední firmy.

JasperSoft, komplexní sada nástrojů pro BI

Na JasperSoft Business Intelligence Suite se lze spolehnout především jako komplexní platformu s několika velmi silnými nástroji:

  • JasperReports Library – reportovací engine postavený na jazyce JAVA, který umožňuje kombinaci datových zdrojů, jejich zobrazení a export.
  • JasperReports Server – efektivní a velmi flexibilní reportovací srver, který umožňuje i netechnickým uživatelům proniknout k novým smyslům jejich dat.
  • JasperSoft iReport Designer – grafická prostředí, které tvoří nadstavbu pro JasperReports a JasperReports Server
  • JasperSoft Studio – návrhová nadstavba JasperReports a JasperReports pro komunitu vývojářů v Eclipse
  • JasperSoft ETL – integrační engine na platformě Talend, který zajišťuje získávání dat z různých zdrojů, jejich transformaci podle definovaných pravidel a uložení do centralizovaného datového skladu.
  • JasperSoft OLAP – propracovaný engine pro analýzu velkého množství dat a dotazování nad nimi.

Orchitech Solutions využívá JasperSoft již řadu let a jedná se o základní stavební kámen jeho řešení pro BI.