Orchitech inovoval systém vydávání a správy průkazů ISIC

Praha, 20. července 2011 – Orchitech Solutions, s.r.o., poskytovatel komplexních služeb v oblasti vývoje software a informačních systémů, oznámil úspěšné nasazení nové verze národního systému pro evidenci a řízení procesů prodeje a výroby průkazů ISIC (National Cardholders Database) společnosti GTS ALIVE. Systém byl nasazen v České Republice a Argentině. V krátké době bude implementován také v Irsku, Indonésii, Pákistánu a Indii.

National Cardholder Database (NCDB) je internetový portál a systém, který implementuje nejdůležitější obchodní, výrobní a distribuční procesy průkazů společnosti GTS ALIVE. Jen v České Republice NCDB používá přibližně 250 vzdělávacích institucí a systém spravuje 786 tisíc průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. Nová aplikace společnosti Orchitech Solutions využívá nejmodernější trendy a nahradila technologicky zastaralý systém z roku 2006.

„Naším cílem bylo dodat klientovi řešení založené na nejmodernějších technologiích a standardech. Investovali jsme tedy do rozšíření svého technologického portfolia o JSF 2.0 a Primefaces," říká Martin Čížek, ředitel společnosti Orchitech Solutions, a dodává: „Úspěšné zvládnutí tak rozsáhlého projektu jako NCDB dokazuje, že tato volba byla správná. Nyní jsme schopní nabízet podobná řešení i dalším zákazníkům."

Při vývoji nové verze systému Orchitech kladl důraz především na efektivitu práce administrátorů a zákazníků, kteří systém denně používají. Revizí proto prošlo samotné workflow procesu vytváření, schvalování a vyřizování objednávek. Orchitech zároveň provedl kompletní redesign uživatelského rozhraní s důrazem na přehlednost, jednoduchost a maximální uživatelskou přívětivost. Aplikace byla navíc optimalizovaná i pro přístroje s dotykovou obrazovkou. Protože aplikace pracuje s citlivými osobními údaji, bylo posílené i kompletní zabezpečení systému.

„Se společností Orchitech Solutions jako dodavatelem softwarových řešení úspěšně spolupracujeme již několik let, a proto jsme se rozhodli svěřit jim i modernizaci NCDB. Nová verze aplikace nám mimo jiné umožní rychleji expandovat do dalších zemí, které tak mohou v průběhu týdnů začít používat nejpokročilejší řešení na trhu," říká v souvislosti s realizací projektu Radek Klein, IT manažer společnosti GTS ALIVE.

Nový systém byl nasazen v České republice a Argentině, ale brzy bude zaveden i v dalších zemích. Orchitech proto implementoval do nové verze NDBC možnost konfigurace a přizpůsobení aplikace specifickým lokálním požadavkům na objednávkový proces. Touto funkcionalitou významně ulehčuje proces nasazení NCDB v nových partnerských zemích.