Orchitech implementoval pro ISIC systém Social Features

Praha, 11. března 2013 – Orchitech Solutions, s.r.o., poskytovatel komplexních služeb v oblasti vývoje software a informačních systémů, úspěšně dokončil projekt, jehož náplní bylo vytvoření nového cloudového systému pro hodnocení a komentování produktů a implementace této platformy na webech klienta – nizozemské společnosti ISIC Global Office.

Na počátku projektu stála potřeba společnosti IGO umožnit držitelům karet ISIC vyjadřovat jejich (ne)spokojenost s konkrétními benefity formou hodnocení a komentářů, a získat tak zpětnou vazbu založenou na relevantních statistických údajích. Systém Social Features, který původně vznikl jako reakce na tuto potřebu, však nabízí mnohem víc.

Vytvořená cloudová platforma Social Features umožňuje držitelům karet ISIC hodnotit a komentovat výhody podobně jako s pomocí Facebook pluginu. Na rozdíl od Facebook pluginu však provozovatel není vázán komunitou konkrétní sociální sítě a může zpětnou vazbu komplexně administrovat bez omezení podmínkami třetí strany. Provozovatel tak vytváří vlastní komunitu uživatelů, od níž získává strukturovaný obsah, který může dále obchodně využívat.

Platformu lze použít na libovolný web, a to prakticky bez nutnosti úprav. Uživatelé pak mohou hodnotit a komentovat produkty, služby, fotografie – zkrátka veškerý obsah svého webu. Pokud provozovatel spravuje více webů, může mezi nimi uživatelský obsah sdílet. Social Features také poskytuje REST rozhraní, díky němuž je řešení používáno i na aplikacích pro iPhone a Android. Social Features je jedním z prvních komerčních projektů, které používají Zend Framework 2.0. Tato technologie byla zvolena jako perspektivní a mezinárodně akceptovaná náhrada za zastaralý Zend Framework 1.x.

Řešení nyní úspěšně prošlo 3měsíčním pilotním provozem. Držitelé ISIC karet – aktuálně přes 4,5 milionů vlastníků z více než 120 zemí světa – teď mohou na webu www.isic.org snadno hodnotit a komentovat využívané výhody. Brzy přibude integrace s ostatními sociálními sítěmi a hodnocení se objeví též v mobilní aplikaci ISIC.